Cyfrowa generacja plus

Cyfrowa generacja plus to cała rodzina popularnych aparatów, które zapisują obraz podobnie jak są zapisywane informacje w pamięci komputera. Dużą ich zaletą jest to, że można bez problemu przenosić zdjęcia na komputer i przerabiać je w dowolnych programach. Karta pamięci aparatów cyfrowych mieści wielokrotnie więcej zdjęć, niż błony fotograficzne – występujące w sprzętach analogowych. Ta cecha warunkuje niską cenę utrzymania aparatu, gdyż rzadko wymienia się kartę SD. Ponadto  można wykonywać wiele próbnych zdjęć, a nieudane bez problemu i praktycznie bez kosztów usunąć.

CYFROWA RODZINA

Aparaty cyfrowe dzielą się na różne typy. Do ich rodziny zaliczyć możemy aparaty kompaktowe, lustrzanki cyfrowe, aparaty typu „bridge camera” i bezlusterkowce. Cyfrowa baza aparatów jest przeróżna. Pierwszy z nich to odbiornik charakteryzujący się zwartą budową i niewielkimi rozmiarami oraz znacznym uproszczeniem i zautomatyzowaniem obsługi. Niewielkie rozmiary przetworników, a co za tym idzie, bardzo krótkie ogniskowe stosowanych obiektywów powodują, iż aparaty te charakteryzują się dużą głębią ostrości, co z kolei powoduje, iż niekiedy nie stosuje się w nich układów ustawienia ostrości. Historycznie rzecz biorąc, to właśnie małe rozmiary przetworników i obiektywów pierwszych aparatów cyfrowych spowodowały, że wprowadzając je na rynek zdecydowano się zaadaptować do tego celu bardzo popularną w owym czasie formę tradycyjnych aparatów kompaktowych. W okresie rozwoju cyfrowe kompakty przybierały różne formy, od najbardziej zminiaturyzowanych aparatów kieszonkowych o grubości kilku do kilkunastu milimetrów, do rozbudowanych zarówno od strony możliwości regulacji dostępnych dla użytkownika, jak i wielkości matryc i obiektywów, stawiając je tym samym blisko granicy zaliczania ich do aparatów typu bridge camera. Drugi członkiem cyfrowej rodzinki jest znana nam wszystkim i bardzo popularna lustrzanka. To aparat którego konstrukcja oparta jest na klasycznej lustrzance jednoobiektowej, gdzie błonę światłoczułą zastąpiła duża matryca. W optycznym wizjerze widoczny jest obraz rzutowany na matówkę  bezpośrednio z obiektywu aparatu poprzez uchylne lustro zasłaniające migawkę i matrycę. W momencie robienia zdjęcia lustro unosi się, a światło kierowane jest bezpośrednio na matrycę. Istotną zaletą lustrzanek jest również możliwość wymiany obiektywów. Z własnego doświadczenia polecam bardzo opcje kupna podstawowej lustrzanki z „niższej” półki cenowej i po wprawie ze sprzętem, zakupu do niego obiektywów. Są ich różne rodzaje, które z łatwością staną na wysokości zadania, aby spełnić zachcianki naszego artystycznego gustu. Z kolei aparaty typu „bridge camera” to szeroka grupa odbiorników, których wspólną cechą jest brak optycznego układu celowniczego występującego w lustrzankach i z reguły oferują możliwość ręcznego ustawienia wielu parametrów. Ostatni członkowie tej grupy to bezlusterkowce. Aparaty tak zwane nie zawierają lustrzanego układu optycznego wizjera typowego dla lustrzanek, przy jednoczesnej możliwości wymiany obiektywów. Cyfrowa generacja plus stała się rodziną cenionych aparatów nie tylko przez „specjalistów”.

Cyfrowa generacja zastąpiła analogowe aparaty i stała się popularna na całym świecie. Choć wielu pasjonatów wraca do efektu „dawnych lat” to lustrzanki stały się bardzo wygodne i mimo wszystko niekosztowne. W dzisiejszych czasach niemal każda rodzina posiada tego typu sprzęt, aby z zapałem kolekcjonować wspólne chwile i z łatwością przegrywać je na komputer czy wywoływać. Oczywiście jeżeli ktoś pragnie zawodowo zajmować się fotografią to obiektywy, różnego rodzaju gadżety mają swoją cenę, ale czego się nie robi dla pasji. Zachęcam do zerknięcia w zakładkę aparaty cyfrowe, gdzie zawarte są moje autorskie zdjęcia wykonane lustrzanką.

http://moja-fotografia.xlx.pl/aparat-cyfrowy/

https://www.instagram.com/thoughts.on.photography/?hl=pl

cyfrowa

Informacje o Karolina

W życiu zaczynałam wiele pasji, od zbierania znaczków po granie na ukulele, wszystkie owiane słomianym zapałem. Fotografia była inna, obecna od małego, gdzie tata pasjonat uwieczniał każdą chwile. Przejęłam smykałkę i rozwijam ją.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Lustrzanka i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *